Share This:

Të zgjedhura Të preferuarat tona

Arbër Ahmetaj: Në telashe për Kamynë e Gjergj Fishtën

Arbër Ahmetaj: Në telashe për Kamynë e Gjergj Fishtën

Arbër Ahmetaj është një zë i njohur në letërsinë shqipe pas viteve 90-të. Përveç disa librave me publicistikë, ai është autor i katër …

DEMA TE ZEMERUAR NE ARENE

DEMA TE ZEMERUAR NE ARENE

Rudolf Marku ( Nga cikli- kujtime të një kohe jo të shkuar) Ndër gjërat e vetme të  mira që  sjellin kohërat e vështira të  …

Jorgos Seferis, Nobelisti i parë grek dhe Shqipëria

Jorgos Seferis, Nobelisti i parë grek dhe Shqipëria

  Maklena Nika   Më 10 dhjetor 1963, Akademia Suedeze do t’i akordojë për herë të parë Jorgos Seferisit Çmimin Nobel për …

Oh, bekuar që jam grua!

Oh, bekuar që jam grua!

Poezi nga Anta Muçaku   Djallëzisht Ti përherë seç më ndjell Ca ëndrra natën zgjuar Herë si djall e herë si dreq Më …

Autorë të rinj

Klubi Saras

Dhjetë rrëfimet më të bukura të dashurisë së të gjithë kohërave

Dhjetë rrëfimet më të bukura të dashurisë së të gjithë kohërave

Ato mund të shkrijnë zemrën tuaj, t'ju bëjnë të qeshni dhe të harroni gjetjen e një shamie për të fshirë lotët. Nëse jeni duke kërkuar për personin special ose harenë e dashurisë, këto vepra klasike …

Diana Çuli : Dikur kisha frikë të bëja personazhe femra

Diana Çuli : Dikur kisha frikë të bëja personazhe femra

Intervistë me shkrimtaren e njohur Alda BARDHYLI Një gua nuk është asnjëherë vetëm natën. Jean-Paul Sartre filozofi dhe shkrimtar i njohur francez e shprehte shpesh këtë, teksa përpiqej të gjente lidhjet …

Letërsia

Top