POEZIA SI NJË RIKRIJIM

POEZIA SI NJË RIKRIJIM

 Mbi vëllimin poetik “ Vallëzimi i Frymës” të Violeta Allmuçës     Nga Natasha Lako Ashtu si “Një degë e këputur” dhe “Jashtë kohës …

LETRA TË ZEZA

LETRA TË ZEZA

Historia e letërsisë shqipe, nën diktaturë. Shkrimtarët dhe poetët që humbën jetën në burgjet komuniste dhe dorëshkrimet që lanë pas…A mund të …

Page 20 of 47« First...10...1819202122...3040...Last »